Përkthyes
   English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
   Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
   Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
   Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flag
   Vietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
   QuickLaunch
   QuickLaunch ™ është një duhet të ketë kërkesë për çdo pronar Blackberry. QuickLaunch do të krijojë shkurtesat për më çdo aplikim ose funksionit me lehtësi dhe stil. Menu mund të shfaqet në krye të çdo ekran kështu që nuk ka më shumë mbështetje nga një app dhe të lundrimit nëpër dosjet për të gjetur ikona. Quick, qasje të lehtë për atë që ju doni të bëni kudo që të jeni!
   Kuotat

   QuickLaunch bën multi-tasking një meze! Unë mund të kaloni nga një app në një foto në një dokument dhe të kthehet në app ... vetëm klikoni-click-click! "

   Lexo më shumë kuotat e përdoruesve ...
   Updates
   Updated QuickWeather të v1.8 qw tani mbështet ikona me porosi!
   . Auto Plotësoni
   Hyni në faqet e internetit automatikisht
   . Universal Kërko
   Launch Universal Kërko
   . Fjala Mole
   Launch Botërore Mole

   QuickFind ver 1.2
   . Zëri kthehet nga ana drejtime
   (vetëm Anglisht aktualisht)
   . Busull
   Kreu, Lartësia dhe shpejtësia
   . Statike Maps
   Trafiku, Satelitore, Terreni dhe Hybrid

   QL Versioni 3.0
   . Opera Mini Shortcuts Mbështetje
   nisë faqet duke përdorur Opera Mini,
   . Metodat alternative Launch
   nisë Apps më shumë se më parë
   Kufiri Size Opsioni
   Ndrysho madhësinë e kufirit menu
   . Ngjyrën e sfondit
   Të ndryshojë ngjyra e bg menu
   . Transparenca Historiku
   Ndryshimi menu nivelin e transparencës bg
   . Screen Capture në Sys Menu
   Vënë screencap në Menu Sistemit
   . Reboots planifikuara
   automatikisht reboot pajisjen tuaj në një kohë të caktuar
   . Opsionet subpage
   Shkurtore për çdo ekran në opsione BB
   . Opsioni më i madh Font
   Opsioni i ri Larger Font
   . Mbështetja CrunchSMS
   Dërgo SMS nga crunchSMS app
   . Fjalëkalimi Toggle
   Kthejeni BB fjalëkalimin tuaj on / off
   . Shkurtore Phone
   Të ndryshojë ngjyra e bg menu
   . Menu Opsioni Gjerësia
   Expand me i menu
   . Gjatësia Tekst max menu rritur
   . Email Subjekt Header
   Specifikoni header subjekt, kur duke shtuar email
   . Button QuickLaunch Funksioni
   përfshin info pajisje, BT këmbe etj
   . Kontrollo për Përditëso
   Get updates direkt nga brenda app
   . Icon i ri

   Shih njoftime të mëparshme ...
   Kërkesat
   Software mbështetur:
   BlackBerry OS versionet 7.0+, 6.0+, 5.0+, 4.5+
Karakteristika

Klikoni KETU për QuickLaunch Screenshots ...

QuickLaunch ju lejon të setup një numër të pakufizuar shkurtesat për funksione të ndryshme të tilla si faqet e internetit, email, SMS dhe pin adresat, numrat e telefonit, 3 Partisë Apps, video, imazhet, fotografi Audio, Screen Capture, Info Device, moti, Bluetooth dhe WiFi Toggle, Kamera dhe shumë më shumë! Përveç këtyre ju mund të nisë Blackberry Options, kalkulator, kalendar, detyrat dhe madje edhe App Switcher. Konfiguro një çelës komoditet për të aktivizuar QuickLaunch dhe kur e shtyu një menu do të hapet tregon një listë scrollable e veprimeve tuaja konfiguruar.

Menuja QuickLaunch popup mund të vendosen të paraqiten në të djathtë apo majta dhe mund të shfaqet në pothuajse çdo ekran kështu që ju mund të kryejnë ndonjë veprim pa mbështetjen dhe lundrimit me homescreen tuaj dhe dosjet ju kursyer kohë.

QuickLaunch do të përmirësojë performancën e Blackberry tuaj duke ju lejuar të drejtuar Memory Optimizer, Delete shkrimet e thirrjes tuaj me një klik, të qartë ngjarje tuaj Kyçu dhe gjithashtu kryejnë një Reset Device (reboot). Duke përdorur QuickLaunch ju do të të jetë në gjendje për të hequr aplikacione të tjera që kryejnë funksione që janë ndërtuar tashmë në QuickLaunch duke rritur kujtesën e lirë në pajisjen tuaj.

QuickLaunch nuk ka drejtuar në sfond marrjen e burimeve. QuickLaunch shkon vetëm kur është e hapur duke e lejuar ju që të zgjidhni konfiguruar më parë shkurtore, funksionin tuaj ose zbatimin 3 parti. Bëni zgjedhjen tuaj duke theksuar menu item që dëshironi dhe nëse pajisja juaj ka tastierë ju vetëm butonin e dëshiruar dhe jashtë tuaj! QuickLaunch atëherë del deri sa të drejtuar atë përsëri. Find out pse QuickLaunch ka qenë # 1 shitjen e BlackBerry App i vitit 2009!


Features QuickLaunch
New version 4.0 karakteristika (v4 është aktualisht në dispozicion për të gjitha pajisjet OS7 dhe pajisjet e mëposhtme OS6: 9700, 9780, 9800 pajisje)


* Universal Kërko Integrim
Ju tani mund të shtoni ndonjë artikull QL në Universal Search Engine.

* Mobile Hotspot Toggle
Nëse keni OS 7.1 ju mund të shpejt të kthehet hotspot tuaj në ose jashtë

* Larger Font Added
Shtuar një madhësi të re font, 'madhe'. Duhet të jetë mjaft e madhe për ata që kanë nevojë një font të madh.

* ~ Shake Launch ™ ~
Ju tani mund të konfiguroni një app, shkurtore, funksioni ose ndonjë send tjetër QL për të nisur nga shtrëngimi telefonin tuaj.
Kur duke shtuar një artikull për QL kontrolluar 'Bëje si Shake Launch pika' opsion. Përveç kësaj ju duhet të mundësojë "Zbulimi Shake 'në Options QL. Nëse ju nuk jeni duke përdorur Shake Launch ™ pastaj vendoset të çaktivizuar opsionin zbulimit dridhen.
Për të përdorur Shake nisur ™ QL vetëm të hapur dhe dridhen!

* NFC Toggle
Toggle komunikimin tuaj NFC on / off

* Display Battery Status në QL Titlebar
Tregon përqindjen aktuale fuqinë e baterisë. Bateria% do të shfaqet në të gjelbër, portokalli, e kuqe në varësi të statusit.

* Alarm dhe kronometër Shortcuts

* BB dokumentit Integrimi Picker
QL është integruar tashmë me standarde app skedar BB mbledhës për të zgjedhur fotografi, imazhe, directories kur konfigurimin.

* Visual Voice Mail Shortcut
Qasje të shpejtë në app VVM.

* Lock Device Shortcut
Ju duhet të keni fjalëkalimi juaj pajisja mbrojtur për këtë tipar për të punuar

* Options Menu Animation
Ju tani mund të konfiguroni QL të hapur me animacione. Zgjidhni nga 'Zoom' dhe 'Fade'.

* Toggle Alarm
Toggle alarmin në ose jashtë

* Qendra Menu Vendndodhja Opsioni Shtuar
Tani ju mund të vendosni QL në qendër, majtas ose djathtas në ekran!

* Ndryshimi Tinguj dhe Administrim Shkarkimesh Faqerojtësa Fjalorë Shortcut
Qasje të shpejtë në të "ndryshimit të tingujve dhe sinjalizimeve" ekran në Sound Profilet

* Lidhjet Mobile All On / Off Toggle
Shpejt të kthehet on / off të gjitha lidhjet celular

* Butonin Shortcuts aktual shtuar options ekran

* Ura App Shortcut dhe Ura Toggle
Ju tani mund të nisë app Bridge, si dhe këmbe atë në dhe jashtë

* Koha, Njoftime, Bateri dhe Fuqia e sinjalit
... Janë paraqitur tani në shtylla e titullit në të gjitha ekranet QL.

* Homescreen Wallpaper çiklist
QuickLaunch tani mund të konfigurohet për të automatikisht të ciklit të letër-muri tuaj homescreen. Zgjidhni dosjen në pajisjen tuaj për imazhet tuaja letër-muri, dhe për të mundësuar opsionin dhe ju jeni të mirë për të shkuar.
Ndryshe nga Apps të tjera muri, i QL Wallpaper Changer NUK kandidojë në sfond.

Karakteristika të mbrojnë në të gjitha versionet QuickLaunch:

* Website Launcher
Nisë faqet tuaja të preferuara shpejt

* Dialer Speed
Shto numrat tuaj thirrur shpesh për QuickLaunch

* Plotësoni Auto
Fut ruajtur tekstin në çdo app. Ideal për nënshkrimin shpejt në faqet e internetit ose llogaritë e-mail

* Email, SMS dhe Pin shkurtesat adresa

* 3 parti dhe Blackberry Apps Launcher
Launch aplikacionet favorite tuaja nga QuickLaunch

* Kamera Mute
Turn off zërin e qepen kamera (jo dobi në OS6 ose OS7 pajisjet)

* Orientim / Tilt Lock
Parandaluar ekranin tuaj nga kalimi orientim kur ju anim në telefon (9800 & Storm vetëm)

* Screen Capture
Capture ekran në një imazh të cilësisë së lartë (PNG ose format JPG) me një opsion për të email-it menjëherë

* 3 Shortcuts Letter
caktojë shkurtesat për 1-3 karaktere

* Multi-Kliko Fillimi

Launch artikuj QuickLaunch përdorur të vetme, të dyfishtë apo trefishtë klik të një buton komoditet!

* Web Search
Google, Yahoo, Bing, Amazon, eBay, BBC, YouTube, Wikipedia, Google Images, BBC, Google News, IMDb, Fjalor, Thesaurus

* Backlight Ndriçimi
Set nivelin e dëshiruar backlight e ekranit tuaj.

* SMS Inbox
Shpejt qasje sms kutinë tuaj (jo dobi në Storm)

* MMS Inbox
Shpejt qasje MMS kutinë tuaj

* BBM, Yahoo Messenger, AOL Instant Messenger, Pandora, Google Talk, Mbështetje MSN Messenger

* Background image
Skin QuickLaunch tuaj duke ngarkimit një imazh!

* GPS Toggle
Shpejt të kthehet GPS tuaj on / off.

* Configurable homescreen hotkey
Drejtuar QL duke e goditur një letër në tastierën nga homescreen tuaj.

* Profilin Sound Selector
Shpejt të përzgjedhur një profil të shëndoshë

* Elektrik dore
Përdorni aparatin tuaj BlackBerry si një elektrik dore! (përdor dritën vid cam)

* Dërgo Emails Për të kontaktuar grupet

* Bluetooth Toggle

* WiFi On / Off Toggle
Kthejeni radion tuaj Bluetooth në ose jashtë

* GPS Config
Shortcut në ekran GPS Config

* Display Temperatura e tanishme
Ju mund të shfaqin temperaturën tuaj lokale (ose vetëm në lidhje me çdo qytet tjetër në botë) dhe Hi / Lo parashikuar informacion në shiritin e titullit.

* Device Informacion
PIN, OS Version, Battery Status, Memory, info kartë Media, etj

* Qëndro Lit
Mbani dritën tuaj të kthehet në për aq kohë sa ju nevojitet

* Memory Cleaner

* App Switcher

* Profilet zanore

* Dokumentet Launch si doc, xls, pdf, ppt etj (kërkon lexuesin 3 parti)

* Browser

* Lista Kontakti

* Kamera dhe Video Camera

* Images, Video, Muzikë

* Integruar Google, Wikipedia dhe Dictionary.com kërkimi

* Delete Shkrime thirrjen tuaj

* BlackBerry Options, Kalendari, Calculator, Clock, Detyrat, Maps, Device Lock, Fikja, Memo New etj

* Device Reboot

* Bluetooth Konfigurimi

* Event Log

* Radio Toggle
Kthejeni Connection juaj celular ON / OFF

* Shkurtore homescreen
Hidhen në homescreen me një klik

* Voice Shënime dhe telefonimin zanor

* Aftësia për të ndryshuar Menu Text Color

* Backup dhe Restore konfigurimit QuickLaunch të sdcard ose pajisje kujtesë për restaurimin e shpejtë e lehtë

* Launch Media Explorer

* Krijo Custom Submenus
Organizimi listën tuaj në kategori. Ju mund edhe të ketë Submenus brenda Submenus.

* Emërimi i ri, shkruaj Email, Shkruaj kodin PIN, Shkruaj SMS, New kontaktoni, dhe New Task.

* Yahoo Moti

* 3 madhësive Font
Vogla, të mesme dhe të mëdha

* Integrimi Sistemi Menu
Ky opsion do të ju lejojnë të shtoni QL në menynë e sistemit BlackBerry dhe do të tregojnë 'QuickLaunch' në çdo menynë në pajisjen tuaj.

* Dhe më shumë!
Klikoni KETU për QuickLaunch Screenshots ...

Copyright © 2009 NikkiSoft Corp Të gjitha të drejtat e rezervuara